Saltroad، یک استارت آپ گفتار درمانی خانوادگی، 575000 پوند سرمایه اولیه را تضمین می کند.

Saltroad، یک استارت‌آپ گفتار و زبان درمانی کودکان، 575000 پوند سرمایه اولیه جذب کرده است. دور سرمایه گذاری توسط Techstart Ventures با مشارکت Ascension VC رهبری شد. این بودجه برای ایجاد یک تیم اصلی در بلفاست برای ارائه خدمات گفتار و زبان درمانی به کودکان در سراسر بریتانیا و استخدام مهندسان بیشتر برای توسعه بیشتر پلت فرم Saltroad که والدین را با گفتاردرمانگران ثبت شده مرتبط می کند، استفاده می شود.

رسیدگی به نیاز روزافزون

با توجه به اینکه دو میلیون کودک در بریتانیا در حال حاضر به خدمات SLT نیاز دارند، تقاضا برای این خدمات زیاد است. به گفته موسسه خیریه SLT UK، که برای حمایت بهتر کمپین فعالیت می کند، کودکانی که مشکلات گفتاری و زبانی دارند تا سن 11 سالگی شش برابر بیشتر از زبان انگلیسی عقب می مانند، دو برابر بیشتر از بزرگسالان با بیکاری مواجه می شوند و احتمال ابتلا به مشکلات ذهنی بیشتر است. مشکلات سلامتی.

دیدگاه بنیانگذاران

زوج متاهل دارن و دبی لیستر سالترود را با هدف کاهش زمان انتظار طولانی برای درمان، که در گذشته تا دو سال می‌رسید، تأسیس کردند. هدف این استارتاپ حذف وظایف اداری خسته کننده مرتبط با راه اندازی کلینیک، و توانمندسازی پزشکان خصوصی برای تمرکز بیشتر بر ارائه درمان است. انتظار می‌رود این رویکرد ظرفیت بیشتری را در بازار ایجاد کند و به بیماران بیشتری امکان مراقبت به موقع را بدهد.

دبی لیستر بیش از 12 سال تجربه به عنوان درمانگر گفتار و زبان در NHS و بخش خصوصی دارد. شوهرش دارن قبلاً SpecifiedBy.com، یک بازار آنلاین برای محصولات ساختمانی در بریتانیا، ساخته و فروخته است. آنها با استفاده از تجربه ترکیبی خود، قصد دارند انقلابی در نحوه دسترسی کودکان و خانواده ها به SLT و نحوه کار درمانگران ایجاد کنند.

تاثیر و برنامه های آینده

دبی لستر بر اهمیت مداخله زودهنگام و حمایت طولانی مدت از کودکانی که از مشکلات گفتاری، زبانی یا ارتباطی رنج می برند، تاکید کرد. او در مصاحبه‌ای با UKTN گفت: «هر ساله تعداد بیشتری از کودکان به عنوان مشکلات گفتاری، زبانی یا ارتباطی شناسایی می‌شوند. ارائه SLT فعلی در بریتانیا (و فراتر از آن) به سادگی نیازها را برآورده نمی کند و بنابراین اگر به این موضوع رسیدگی نشود، ما به سمت آینده بسیار تیره ای برای نسل بعدی می رویم.”

با بودجه جدید، Saltroad آماده است تا پلتفرم خود را تقویت کند و خدمات خود را گسترش دهد و به یک شکاف مهم در ارائه گفتار و زبان درمانی برای کودکان در بریتانیا رسیدگی کند.

منبع: https://techmub.com/2024/07/05/saltroad-family-run-speech-therapy-startup-secures-575k-pre-seed-funding/

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار