Natcap 10 میلیون دلار دریافت می کند تا طبیعت را وارد تصمیم گیری های تجاری کند

شرکت تحقیقاتی سرمایه طبیعی (Natcap) امروز اعلام کرد که 10 میلیون دلار در دور سرمایه‌گذاری سری A برای افزایش محصول فناوری طبیعی پیشگامانه خود تضمین کرده است.

این بودجه به تسریع رشد سریع Natcap و حمایت از سازمان ها در درک خطرات و فرصت های مرتبط با طبیعت کمک می کند. تمرکز این شرکت بر ارائه داده‌های طبیعت با کیفیت بالا به شرکت‌ها تحت دستورالعمل گزارش‌دهی پایداری شرکت اتحادیه اروپا (CSRD)، مقررات افشای مالی پایدار اتحادیه اروپا، و توصیه‌های کارگروه در مورد افشای اطلاعات مالی مرتبط با طبیعت (TNFD) است. Natcap یکی از اولین شرکت های اطلاعاتی در زمینه طبیعت و تنوع زیستی در سطح جهان است که بودجه سری A را در این بازار در حال ظهور تکمیل کرده است.

Natcap بودجه جدیدی را از آندره هافمن، Norinchukin Capital، Yeo Ventures و Pelican Ag تامین کرده است. این دور همچنین شامل سرمایه‌گذاری از دیوید کریگ، مدیر عامل سابق Refinitiv و سرمایه‌گذاری‌های بعدی از Oxford Science Enterprises، MW&L Capital Partners و Alea Iacta Est است که همگی در دور اولیه 2.5 میلیون پوندی شرکت در اوایل سال 2023 شرکت کردند. راه برای رشد Natcap با اجباری شدن گزارش طبیعت در سراسر جهان.

پلتفرم Natcap علم، داده و فناوری پیشرفته را ادغام می‌کند و شرکت‌ها را قادر می‌سازد ریسک‌ها و فرصت‌های مرتبط با طبیعت را اندازه‌گیری، گزارش و اقدام کنند. Natcap در سال 2018 توسط پروفسور بارونس کتی ویلیس از دانشگاه آکسفورد و دیگران تاسیس شد و هدف آن ادغام هوش طبیعت در تصمیم گیری تجاری است.

این شرکت فناوری پیشرو در جهان را توسعه داده و از بیش از 20 سازمان حمایت کرده است، از جمله همکاری با برنامه طبیعت تسکو و گروه بیمه MS&AD Holdings. Natcap اخیراً یکی از چهار شرکت فناوری بریتانیا بود که برای دریافت حمایت دولتی از برنامه رشد فناوری انگلستان و آسیا و اقیانوسیه برای گسترش به بازار ژاپن انتخاب شد.

نقل قول از مدیر عامل Natcap، سباستین لیب:
سباستین لیب، مدیر عامل شرکت Natcap، گفت: «دیدن میزان علاقه سرمایه گذاران به شرکت ما، به ویژه در محیطی نه چندان ایده آل برای جذب سرمایه در سطح جهانی، واقعاً هیجان انگیز بود. ما حمایت سرمایه‌گذاران خود را به‌عنوان تأیید بیشتر نیاز بازار برای آنچه ارائه می‌دهیم می‌بینیم: راه‌حلی ساده و سرراست برای کسب‌وکارهایی که با خطرات طبیعی دست و پنجه نرم می‌کنند و نیازهای گزارش‌دهی تحت CSRD و TNFD ما مشتاقانه منتظر گسترش پیشنهادات خود هستیم سازمان‌های بیشتری برای ادغام طبیعت در فرآیند تصمیم‌گیری خود و تسریع انتقال جهان به آینده مثبت به طبیعت.

نقل قول از آندره هافمن، نایب رئیس هیئت مدیره هلدینگ روشه:
به عنوان یک سرمایه‌گذار عمیقاً متعهد به پایداری و مسئولیت‌پذیری زیست‌محیطی، خوشحالم که از رویکرد نوآورانه و مبتنی بر علم Natcap برای ارزیابی خطرات و فرصت‌های طبیعت، گامی اساسی در تلاش‌های ما برای ادغام طبیعت با نحوه تصمیم‌گیری شرکت‌ها است نقش من به عنوان مشاور ارشد گروه ویژه در مورد افشای مالی مرتبط با طبیعت (TNFD، به طور مستقیم شاهد شکافی است که Natcap برطرف می کند: کمک به شرکت ها در اندازه گیری خطرات و فرصت های طبیعت در مقیاس. من مشتاقانه منتظر همکاری با تیم Natcap برای کمک هستم. آنها به اهداف بلند پروازانه خود دست می یابند.»

نقل قول از نیک دیکسون کلگ، شریک بنیاد علمی آکسفورد:
مدیریت موثر ریسک‌های مرتبط با طبیعت هم برای شرکت‌ها و هم برای سرمایه‌گذاران حیاتی است و نیازمند توسعه فناوری‌های نوآورانه مرتبط با طبیعت است. تیم پشت آن ما خوشحالیم که به حمایت از رشد پلتفرم آنها به عنوان بخشی از ماموریت خود برای ارتقای امیدوارکننده ترین فناوری های اکوسیستم آکسفورد ادامه می دهیم.

منبع: https://techmub.com/2024/07/04/natcap-grabs-10-million-to-bring-nature-into-business-decision-making/

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار