Alcemy 10 میلیون دلار برای حمایت از کربن زدایی صنعت سیمان جمع آوری می کند

استارتاپ کربن زدایی سیمان و بتن Alcemy 10 میلیون دلار برای توسعه راه حل کربن زدایی سیمان جمع آوری کرده است.

Alcemy که در سال 2018 توسط لئوپولد اسپنر و دکتر رابرت مایر در برلین تأسیس شد، قصد دارد صنعت بتن و سیمان را به عصری سبزتر و دیجیتالی تبدیل کند. پلتفرم هوش مصنوعی Alcemy با ارائه پیش‌بینی‌های با کیفیت بالا در سراسر فرآیند تولید کلینکر و در کارخانه‌های بتن آماده، کربن‌زدایی سیمان را مورد بررسی قرار می‌دهد. Alcemy با استفاده از داده‌های قدرتمند و الگوریتم‌های هوشمند، بینش‌های بی‌درنگ را در طول کل زنجیره ارزش ارائه می‌کند، از آسیاب سیمان گرفته تا عمل آوری بتن در سایت‌های ساختمانی، تبدیل یک محصول طبیعی و دست‌ساز به محصولی با فناوری پیشرفته و مبتنی بر داده‌ها.

راه حل Alcemy به شرکت های صنعت سیمان با آلایندگی این امکان را می دهد که به کیفیت بالاتر، هزینه های تولید کمتر و صرفه جویی قابل توجهی در CO2 دست یابند. این برنامه به تولیدکنندگان سیمان و بتن اجازه می دهد تا محتوای کلینکر را گام به گام کاهش دهند و در نتیجه انتشار گازهای گلخانه ای را تا 65 درصد کاهش دهند.

اخیراً، Alcemy با Spenner، پنجمین تولیدکننده بزرگ سیمان آلمان، برای تولید مخلوط سیمان کم‌کلینکر و کم کربن در یک محیط تجاری – اولین جهان در صنعت، شریک شد.

Norrsken VC دور تأمین مالی را رهبری کرد که از ادامه تحقیق و توسعه و ورود Alcemy به چندین بازار جدید در سال 2024، از جمله ایالات متحده پشتیبانی می کند. سرمایه گذاران برجسته آب و هوا، از جمله Galvanize Climate Solutions و AENU نیز در این دور شرکت کردند.

نقل قول از لئوپولد اسپینر، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Alcemy:
ما Alcemy را با چشم‌اندازی جسورانه راه‌اندازی کردیم: همراه با تولیدکنندگان، می‌خواهیم به کربن‌زدایی صنعت سیمان و بتن دست یابیم، که مسئول 5 تا 8 درصد انتشار CO2 در سراسر جهان است در “با این بودجه اضافی تقریباً 10 میلیون دلاری و حمایت از Norrsken VC، و همچنین سرمایه گذاران اولیه ما، ما در حال هموار کردن راه برای صنعت ساخت و ساز کم کربن، پروژه به پروژه هستیم.”

نقل قول از Alexander Danielsson، شریک Norrsken VC:
ما فقط می‌توانیم از Alcemy در سفرش پشتیبانی کنیم، پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی در بازار، دارای پتانسیل عظیمی است که با چشم‌اندازی روشن، سابقه اثبات‌شده و عالی، تأثیری ملموس در مبارزه با تغییرات آب و هوایی دارد تیم در حال رشد، Alcemy آماده رهبری تلاش‌ها برای متحول کردن صنعت سیمان و بتن در سراسر جهان است.

علاوه بر این، Alcemy با موفقیت تولیدکننده سیمان TITAN America را که یکی از شرکت‌های تابعه گروه تایتان پیشرو در جهان است، به عنوان مشتری تضمین کرده است. این استارت آپ فعالیت خود را در ایالات متحده با استقرار یک برنامه کنترل کیفیت مبتنی بر هوش مصنوعی در کارخانه سیمان تیتان در فلوریدا آغاز خواهد کرد.

منبع: https://techmub.com/2024/07/05/alcemy-raises-10m-to-advance-cement-decarbonisation/

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار