دکسکام، یک شرکت فناوری پزشکی مستقر در کالیفرنیا، 535 کارگر را اخراج می کند

Dexcom، شرکت مستقر در سن دیگو که به محصولات دیابتی خود معروف است، قصد دارد 535 کارگر خود را اخراج کند و بخش قابل توجهی از عملیات تولیدی خود را به خارج از کالیفرنیا منتقل کند. این تصمیم در یک پرونده WARN (اعلامیه تنظیم و بازآموزی کارگران) که در روز سه‌شنبه به ایالت ارسال شد، همانطور که در موارد اخراج دسته جمعی ضروری است، فاش شد.

در میان افراد آسیب دیده، 406 کارگر تولیدی، همراه با ده‌ها کارمند در نقش‌های مرتبط، مانند بازرسان تضمین کیفیت، حمل‌کننده مواد و تکنسین‌های تجهیزات هستند.

همانطور که در پرونده ذکر شده است، اخراج از 26 جولای آغاز خواهد شد.

تریسی استراژیر، سخنگوی دکسکام در ایمیلی به SFGATE توضیح داد که این شرکت در حال متمرکز کردن عملیات تولیدی خود در ایالات متحده در مسا، آریزونا، به عنوان بخشی از استراتژی گسترده تر خود برای حمایت از رشد جهانی است. تاسیسات سن دیگو برای “توسعه محصول و فرآیند” بازسازی می شود.

استراگر نوشت: «ما این تصمیم را ساده نگرفتیم و برای کمک به کارمندانی که تحت تأثیر این گذار قرار گرفته اند، پشتیبانی ایجاد کرده ایم. در حالی که جزییات مربوط به حقوق پایان کار را مشخص نکرد، گفت که کارگران اخراج شده این فرصت را خواهند داشت که برای مشاغل در مسا درخواست دهند و کمک جابجایی دریافت کنند.

دکسکام در سال 2017 تأسیساتی را در مسا تأسیس کرد و در اواخر سال 2021 آن را به میزان قابل توجهی گسترش داد. اکنون، این شهر در منطقه فینیکس مشاغل تولیدی مستقر در کالیفرنیا را جذب خواهد کرد، با چندین فهرست شغلی که قبلاً در مسا ارسال شده است. سن دیگو همچنان میزبان دفتر مرکزی دکسکام خواهد بود.

این شرکت سال 2023 را با حدود 9500 کارمند تمام وقت به پایان رساند و سود 541.5 میلیون دلاری را برای سال گزارش کرد. علیرغم تعدیل نیروها، دکسکام در حال آماده شدن برای عرضه یک محصول عمده در تابستان امسال است: یک مانیتور قند مداوم بدون نسخه که در ماه مارس تاییدیه FDA را دریافت کرد.

دکسکام از زمان معرفی اولین دستگاه پایش گلوکز خود به بازار در سال 2006، رشد فوق‌العاده‌ای را تجربه کرده است که ناشی از افزایش تقاضا برای راه‌حل‌های درمان دیابت است. از روز جمعه، ارزش این شرکت حدود 45 میلیارد دلار است.

محصولات Dexcom مورد تحسین قرار گرفته‌اند، با مقاله‌ای در مجله Esquire در سال 2021 که نمایشگرهای گلوکز را به‌عنوان «نجات‌بخش زندگی» و «معجزه» توصیف می‌کند. با این حال، این مقاله همچنین بار مالی این دستگاه ها را بر بسیاری از بیماران دیابتی آمریکایی که در حال حاضر با هزینه بالای انسولین مواجه هستند، برجسته می کند.

منبع: https://techmub.com/2024/06/29/dexcom-layoffs/