دانلود درایور کارت گرافیک اینتل برای سرفیس پرو و بوک Windows 10

گرافیک Arc A770M قرار است جایگزین GeForce RTX 2060 شود که در مدلهای پیشین کامپیوترهای سری NUC از آن استفاده شده بود. یک لپ مناسب برای کارهای گرافیکی از اتفاقاً قیمت بسیار خوبی نسبت به کاراییاش دارد؛ پردازنده این لپتاپ از نوع core i5 است و سازندهی آن intel است. نکتهی بعد حافظه یا هارددرایو این سیستم است که قرار است با یک حافظه مکانیکی hdd با ظرفیت یک ترابایت و حافظه خشک ssd با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت از خرید هارد اکسترنال بینیازتان کند. اینتل فعلاً به تاریخ عرضه و قیمت NUC 12 Serpent Canyon اشاره نکرده است؛ اما انتظار داریم این سیستم در ماههای آینده دردسترس قرار بگیرد. NUC 12 Extreme از پردازندههای مرکزی سری Alder Lake و گرافیکهای تمامقد استفاده میکرد؛ اما ابعادش بزرگتر از Serpent Canyon بود. ظاهراً این کامپیوتر در قویترین کانفیگ خود از پردازندهی Intel Core i7-12700H استفاده میکند که ۶ هستهی پرقدرت و ۸ هستهی کممصرف دارد. NUC 12 Serpent Canyon سیستم قدرتمندی است و استفاده از قطعات پرقدرت گرمای زیادی تولید میکند؛ بههمیندلیل، در کنارهها و پشت بدنه از دریچه استفاده شده است تا هوا بهخوبی درون بدنه جریان پیدا کند. پردازندهی یادشده در خانوادهی Alder Lake برای لپتاپهای پرقدرت تولید شده است؛ اما به اندازهای قدرت دارد که در کامپیوترهای دسکتاپ کوچک سری NUC نیز استفاده شود.

چرا که برای طراحان گرافیک، لپ تاپ و یک وسیلهی الکترونیکی ساده نیست، بلکه ابزاری است که باید مثل یک رفیق کنار گرافیستها بدود و کم هم نیاورد. بهطور خاص یک گرافیست، حین طراحی، همزمان نیاز به کار با چندین برنامه، که معمولاً سنگین و پرمصرف هستند. درایوری که دانلود می کنید فایل exe نیست و از آنجایی که درایورها بهطور خاص برای SP4 یا Surface Book طراحی نشدهاند برای سختافزار «بدون امضا» هستند و اگر تلاش کنید با کلیک روی ان ان را نصب کنید خطایی دریافت خواهید کرد و نمیتوانید ادامه دهید اما خوشبختانه درایورها به صورت دستی قابل نصب هستند . اگر وارد پوشه Graphics نشوید، خطایی دریافت خواهید کرد مبنی بر اینکه درایور سازگار وجود ندارد. بهخصوص اینکه طراحان، و بهطورکلی متخصصان کامپیوتر،اغلب از کلیدهای ترکیبی استفاده میکنند، نرم بودن کلیدها، راحتی دسترسی با پد لمسی، نور زیر صفحه ازجمله عواملی هستند که میتوانند یک صفحهکلید ساده را به یک صفحهکلید دوستداشتنی تبدیل کنند. زاویه دید و نوع پنل: در ساختار بیشتر نمایشگرهای موجود در بازار از پنلهای twisted nematic استفاده شده است.

نکتهی نهایی در رابطه باکارت گرافیک بهترین لپ تاپ برای طراحی توجه به یکپارچه بودن یا مجزا بودن آن است. مشکلات کارت گرافیک اینتل از زمانی اغاز می شوند که شما تازه سیستم عامل ویندوز را نصب کردید یا سیستم خود را اپدیت کرده باشید در این صورت خطا ها و مشکلات کم کم پدیدار می شوند و مهم ترین انها ارور display driver stopped responding and has recovered است . اگر سیستمی دارید که با گرافیک اینتل هم کار می کند ممکنه شما هم اخیرا با ارور display driver stopped responding and has recovered مواجه شده باشید همچنین خطا یا مشکلاتی مثل چشمک زدن صفحه نمایش , از کار افتادن تاچ , شناسایی نکردن درایور کارت گرافیک و … اگر بودجهی کافی دارید و به دنبال یک لپتاپ لمسی هستید، قطعاً لپتاپ ایسوس با پردازنده core i7 intel و cache ۱۲ مگابایتی در کنار رم ۱۶ گیگابایتی قطعا میتواند انتخاب خوب و مناسبی باشد.

این وسط هزار و یک برنامهی ریز و درست از ایلاستریتور گرفته تا فتوشاپ و رفقا هم پنجرههایشان باز است. گرافیستها هنگام طراحی معمولا با یک دستشان در برنامهی adobe مشغول کار هستند و با دست دیگرشان دارند با انواع رندرهای سهبعدی سروکله میزنند. اما در این میان میتوانید روی حافظههای sd یا هارد اکسترنال هم حساب کنید چراکه هم امکان حملونقل سادهتری دارند و بهجای حمل لپتاپ تا جلسه میتوانید بهآسانی هارد اکسترنال را همراهتان ببرید، و هم نیاز نیست در همان اول ماجرا هزینهی زیادی برای لپتاپی با ظرفیت بالا پرداخت کنید. صفحهنمایش این لپتاپ هم حدود ۱۵ اینچ، مات و از نوع ips fhd است تا دیگر خیالتان از بابت خوب دیدن رنگها حسابی راحت باشد. خوب است بدانید که عمر باتری این سیستم ۱تا ۳ ساعت است و دارای ۵ پورت usb و کیبورد با نور پسزمینه است. تمام این امکانات باوجود صفحهنمایش ۱۵ اینچی مات و کیبورد با نور پسزمینه باعث شده است که این لپتاپ انتخابی ایدهآل برای طراحان گرافیک باشد. در مقابل صفحه نایشی هم وجود دارد که در ساختار آنها از پنلهای va (تراز عمودی) یا ips استفادهشده است.

اینتل خود را آماده میکند تا بهزودی قدرتمندترین مدل کامپیوترهای کوچک سری Intel NUC را رونمایی کند. مدل پیشین این کامپیوتر یعنی NUC 11 Phantom Canyon با پردازندهی مرکزی Tiger Lake و گرافیک RTX 2060 با قیمت حدودا ۱٬۲۰۰ دلار فروخته شد. هرچه پردازنده ما ازنظر فنی قویتر باشد، یعنی با توجه به هستهها و رشتهها، فرکانس بالاتری داشته و درنتیجه سرعت بیشتری داشته باشد، میتواند از پس اجرای روانتر و سریعتر چند برنامه همزمان بربیاید. طبیعتاً قدر این وضوح بیشتر باشد یعنی در هر پیکسل رنگهای بیشتری نشان داده میشود و وضوح بیشتر است. کارت گرافیکی باقابلیت پردازش حداقل دو گیگابایت، چنانچه از همان اول به سراغ طراحی سهبعدی میروید خوب است که به قابلیتهای کارت گرافیک توجه بیشتری کنید و به سراغ کارت گرافیک مجزا باقابلیت پردازش ۴ تا ۸ گیگابایت بروید. هر چی پروژه بیشتری تمام کنید، رزومه شما قوی تر خواهد شد و درخواستهای بیشتری برای شما ارسال خواهد شد، در نتیجه این فصل در سرعت بخشیدن به فرایند مالی شما نقش بسزایی دارد. برای گرافیستها وجود یک پردازنده گرافیکی خوب، CPU و رم قوی برای اجرای درست برنامهها، در کنار صفحهنمایش باکیفیت و صفحه کلیدی که کار با آن خستهکننده نباشد؛ از نان شب هم واجبتر است.

برای همین هم هست که انتخاب لپ تاپ برای کارهای گرافیکی از سفر به مریخ هم سختتر است. صفحهنمایش لپتاپ هم ۱۴ اینچ و ips fhd است. آیا فقط طراحیهایتان محدود به طراحیهای دوبعدی است و فعلاً قصد ندارید به سراغ طراحی سهبعدی برید؟ اما اصلا جای نگرانی نیست فقط کافیه تا انتها مقاله باما باشید تا این مشکل را حل کنیم . اما حداقل و حداکثر توان هر یک از این شاخصهها چه مقدار باید باشد؟ اندازه صفحهنمایش: برای کار طراحی و فعالیتهای گرافیکی، یک صفحهنمایش در ابعاد متناسب میتواند به کارتان بیاید. پیشنهاد ما این است که درصورتیکه به سراغ کارهای گرافیکی سهبعدی نمیروید، با یک کارت گرافیک ساده کارتان را شروع کنید تا در هزینهها صرفهجویی کنید. نباید تأثیر یک صفحهکلید راحت و کاربردی و قابلیت لمسی بودن یک صفحهنمایش را انکار کرد. کیبورد با نور پسزمینه، صفحهنمایش لمسی ۱۵ اینچی، سه پورت usb در کنار عمر باتری طولانی ۴ تا هفتساعته باعث شده است که این لپتاپ بهعنوان یک لپ تاپ مناسب برای کارهای گرافیکی معرفی شود. توصیه ما استفاده از لپتاپی با صفحهنمایش ۱۵ یا ۱۶ اینچی است. آیا میخواهید در کنار کارهای گرافیکی از لپ تاپ برای بازیهای رایانهای هم استفاده کنید؟ درحالحاضر، اینتل کامپیوتر NUC 12 Extreme Dragon Canyon را دردسترس مشتریان قرار میدهد؛ محصولی که از سوکت دسکتاپ LGA1700 استفاده و از پردازندهی ۱۶ هستهای Core i9-12900 پشتیبانی میکند.

که تنها رنگها را با زاویه دیدمستقیم به بهترین شکل نشان میدهند و اگر زاویه دیدتان تغییر کند رنگها دچار شکستگی میشوند. که میتواند انجام کارهای گرافیکی را به فعالیتی لذتبخش تبدیل کند. البته کارت گرافیک بهتنهایی نمیتواند برگ برنده شما برای انجام فعالیتهای گرافیکی باشد. اگر سرفیس پرو 4 یا سرفیس بوک دارید یا سیستمی که از کارت گرافیک اینتل HD Graphics 520 استفاده میکند می توان این اموزش را پیگیری و اجرا کرد . اگر پروژههای سنگینی دارید که باید آنها را ذخیره کنید یا برنامههایی که دائم به آنها در سیستم رجوع کنید؛ طبیعتاً نیاز به یک هارددرایو با ظرفیت بالا دارید. اگر سرفیس بوک با گرافیک انویدیا دارید ، مطمئن شوید که اشتباه درایور را انتخاب نکرده باشید . و رنگها را با وضوح بیشتر و نزدیکتر به واقعیت میبینید. ۱۲۸۰ است. اما طبیعتا هرقدر بتوانید وضوح بالاتری داشته باشید قطعا کیفیت کارتان بهتر میشود. بهطورکلی وضوح استاندارد حدود ۷۲ ppi است. این گرافیک به سرعت کلاک ۱٬۶۵۰ مگاهرتز دست پیدا میکند و توانش بین ۱۲۰ وات تا ۱۵۰ وات است.

شاید جستجو برای پیدا کردن لپتاپی که تمام ویژگیهای گفتهشده در بخش قبل را داشته باشد، کمی سخت به نظر برسد. خوب است بدانید هرقدر ظرفیت cache بیشتر باشد، اطلاعات سریعتر به هسته میرسند و درنتیجه توان و سرعت پردازش بیشتر میشود. اگر نمایشگر خیلی بزرگ باشد، ممکن حملونقل لپتاپ برای شرکت در جلسات حسابی سخت بشود. در این میان استفاده از نمایشگر ips به خاطر ایجاد دید باکیفیت از هر زاویهای بیشتر توصیه میشود. اگر نمایشگر خیلی کوچک باشد ممکن است چشم خیلی زود از کار با سیستم خسته بشود. نکتهی مهم دیگر در مورد پردازنده، ظرفیت حافظه پنهان یا همان Cache است. طبیعتاً این نوع پنل بسیار ارزانتر از سایر پنلهاست اما کارایی مورد نظر را برای کارهای گرافیکی ندارد. اگر به دنبال یک لپتاپ باقیمت متوسط اما کارایی بالا میگردید، لپتاپ لنوو قطعا انتخاب خوبی است. البته ماجرا به همینجا ختم نمیشود، لپتاپ ایسوس مدل ASUS TUF F15 FX506HC-AB حافظه ssd با ظرفیت یک ترابایت و پردازنده گرافیکی nvidia با ظرفیت ۴ گیگابایت دارد. پردازنده گرافیکی این لپتاپ هم nvidia و مدل Geforce GTX1650 GDDR5 با حافظ اختصاصی ۴ گیگابایت است.

توجه داشته باشید که من این کار را روی یک سرفیس بوک انجام می دهم ، بنابراین درایور گرافیک NVIDIA GeForce را نیز سایت mygpu می بینم . در غیر این صورت یک صفحهنمایش ساده هم میتواند کمکتان کند. صفحه نمایش ۱۵ اینچی هم منتظرتان است تا با خیال راحت کارهای باکیفیتی خلق کنید. قابلیت لمسی بودن صفحهنمایش:اگر جزئیات زیادی را باید خلق کنید، یا لازم است خطوط منحنی را با دقت و وسواس زیادی بکشید یا از آن مهمتر برای طراحیهای خاص مثل انواع طراحی ماشین لازم است که از قلم استفاده کنید، بهتر است که به یک صفحهنمایش لمسی همفکر کنید. ظرفیت رم لپتاپ Lenovo Legion 5-QB حدود هشت گیگابایت است که تا ۳۲ گیگابایت میتوان آن را ارتقا داد. گرافیکهای سری Intel Arc 7 مبتنیبر تراشهی پرچمدار ACM-G10 هستند و اینتل پیشتر جزئیات مدلهای کلاس لپتاپ آنها را اعلام کرده است که شامل Arc A770M و Arc A730M هستند. گرافیک Arc A770M از ۱۶ گیگابایت حافظه و از نسخهی کامل تراشهی ACM-G10 با ۳۲ هستهی Xe و ۴٬۰۹۶ واحد محاسبهومنطق و ۳۲ واحد Ray Tracing بهره میبرد.

لپتاپ ایسر پردازندهای از نوع intel corei7 دارد که میتواند با فرکانس ۳.۳ تا ۵ گیگاهرتز و حافظه cache ۱۲ مگابایت دستورها را پردازش کند. پردازنده این لپتاپ amd و از سری ryzen5 است و با شش هسته حقیقی و ۱۲ هسته مجازی به همراه cache 8 مگابایت تیم پرسرعت پردازش این لپتاپ را تشکیل میدهند. انتظار نداشته باشید Arc A770M قدرتی در حد گرافیکهای پرچمدار انویدیا و AMD از خود نشان دهد. کامپیوتر جدید اینتل از گرافیک Intel Arc A770M استفاده میکند. A770M پرقدرتترین گرافیک کلاس لپتاپ سری Intel Alchemist محسوب میشود. مینی کامپیوتر NUC 12 Serpent Canyon از پردازندهی مرکزی نسلدوازدهمی Alder Lake و پردازندههای گرافیکی جدید سری Arc A7 استفاده میکند. بهگزارش Wccftech، کامپیوتر جدید سری NUC به پردازندهی مرکزی سری Core و پردازندهی گرافیکی سری Arc مجهز است و با کدنام Serpent Canyon شناخته میشود. مشخصات منتسب به NUC 12 Serpent Canyon در انجمنهای آنلاین Baidu بهاشتراک گذاشته شده است. تنها نکتهی منفی شاید وزن این لپتاپ باشد که حدود ۲ کیلوگرم است؛ چنانچه قصد حمل لپتاپ بهصورت دائمی را ندارید؛ با توجه ب قیمت و امکانات انتخاب بسیار خوبی است. اگر گرافیک شما HD Graphics 520 نیست تنها کافیه بعد از ورود به لینک بالا در کادر بالا ان را جستجو کنید تا درایور مختص به مدل شما لیست شود .