ال جی شرکت هلندی لوازم خانگی هوشمند Athom را برای تقویت اکوسیستم ThinQ خریداری می کند

ال‌جی ۸۰ درصد از سهام Athom، یک شرکت هلندی خانه‌های هوشمند را که به‌خاطر هاب خانه هوشمند Homi شهرت دارد، خریداری کرده است. ال جی قصد دارد تا 20 درصد باقیمانده اتوم را طی سه سال آینده خریداری کند، اگرچه شرایط مالی این معامله فاش نشده است.

Athom که در سال 2014 تأسیس شد، هاب خانه هوشمند Homey و خدمات اشتراک ابری را به صدها هزار کاربر عمدتاً در اروپا ارائه می دهد، با دستگاه هایی که از سال 2023 در استرالیا، سنگاپور، ایالات متحده و کانادا نیز در دسترس هستند. محصول شاخص این شرکت Homey Pro می تواند به آن متصل شود. بیش از 50000 دستگاه و از روش های مختلف اتصال از جمله Wi-Fi، بلوتوث، Z-Wave، Matter و Thread پشتیبانی می کند. فروشگاه App Homey حدود 1000 برنامه را برای کنترل لوازم خانگی از شرکت هایی مانند Philips Hue و IKEA ارائه می دهد.

ال‌جی قصد دارد پلتفرم Homey Athom را که هزاران دستگاه، حسگر و دستگاه روشنایی را به هم متصل می‌کند، با پلتفرم LG ThinQ یکپارچه کند. بر اساس بیانیه مطبوعاتی ال‌جی، هدف این ادغام ایجاد «خانه‌ای هوشمند است که راه‌حل‌های فضایی بهینه را با به دست آوردن درک عمیق‌تر از مشتری ارائه می‌کند». این ادغام به مشتریان این امکان را می دهد که محیطی سفارشی ایجاد کنند که مطابق با ترجیحات آنها باشد.

Athom پس از خرید به عنوان یک شرکت مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد و عملیات تجاری و برند خود را حفظ خواهد کرد. بنیانگذاران این شرکت، امیل نیسن و استفان وایتکمپ، به عنوان مدیران عامل Athom باقی خواهند ماند.

جونگ کی هیون، معاون اجرایی و رئیس مرکز تجاری پلتفرم ال‌جی، بر اهمیت استراتژیک این خرید تاکید کرد و گفت: «خرید Athom سنگ بنای کسب‌وکار هوش مصنوعی خانگی ما است اکوسیستم باز و خدمات ادغام خارجی ما را با هدف ارائه تجربیات فضایی متنوع و چند بعدی به مشتریان گسترش خواهیم داد.»

این اقدام ال‌جی یادآور خرید SmartThings توسط سامسونگ در سال 2014 به مبلغ 200 میلیون دلار است که از آن زمان پشتیبانی SmartThings را به تلویزیون‌ها، لوازم خانگی، پوشیدنی‌ها و دستگاه‌های هوشمند سازگار گسترش داده است.

منبع: https://techmub.com/2024/07/07/lg-acquires-dutch-smart-home-company-athom-to-enhance-thinq-ecosystem/

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار